SERIA HXi SPECYFIKACJA
Zasilacz impulsowy

Został zastosowany nowy system zasilania stopni końcowych, oparty o bardzo wydajny zasilacz impulsowy SMPS, dzięki czemu została dość mocno obniżona waga produktu. Wykorzystanie zjawiska rezonansu magnetycznego, umożliwiło uzyskanie napięcia sinusoidalnego po stronie wtórnej zasilacza, tak jak przy tradycyjnym transformatorze toroidalnym, co pozwoliło na zminimalizowanie generowanych zakłóceń do otoczenia i obwodów zasilających wzmacniacz. Wysoka częstotliwość taktowania przetwornicy po za pasmem akustycznym ma neutralny wpływ na jakość dźwięku.

Stopień końcowy HXi łączy zalety techniki analogowej i impulsowej, jakie zapewnia klasa H. Technika analogowa zapewnia wysoką jakość, a praca z przełączanym impulsowo zasilaniem zwiększa sprawność energetyczną. Gdy występuje zapotrzebowanie na większą moc, napięcie zasilania stopnia mocy jest przełączane. Dzieje się tak dzięki układowi zawierającemu klucz i wielokrotne napięcie zasilania. Przełączanie napięcia zasilania odbywa się w czasie o wiele krótszym niż okres fali akustycznej o największej częstotliwości (20kHz). Tylko tranzystory bipolarne i to te najszybsze oraz wyjątkowy układ są w stanie podołać tak szybkiej zmianie napięcia zasilania bez wpływu na przebieg wyjściowy. Warto zauważyć, że napięcie zasilające zwiększane jest w takt sygnału tylko w tym kanale i tylko wtedy gdy jest to konieczne. Tak skonstruowany wzmacniacz, daje poprawę sprawności energetycznej oraz niezawodności. Dzięki klasie H możliwa jest bezpieczna praca tranzystorów końcowych przy wysokich napięciach zasilania (np. 270V w HXi3000), bez ryzyka wtórnego przebicia.

Największe wzmacniacze serii HXi posiadają 6 napięć zasilających przełączanych przez 4 klucze na każdy kanał. Wysoka niezawodność wzmacniacza wynika z wieloletnich doświadczeń firmy. Warunki pracy wszystkich elementów obliczone są zgodnie z normami i zaleceniami producentów. Niezawodność zwiększa montaż przewlekany. żywotność zwiększa stojący na zimno wentylator, co zmniejsza ilość pobieranego pyłu, gdy nie jest wykorzystywana pełna moc wzmacniacza. Dowodem wysokiej niezawodności jest udzielana przez producenta 5 letnia gwarancja. Wzmacniacze HXi posiadają inteligentne zabezpieczenia przeciążeniowe, które chronią zarówno przed zwarciem jak i przed przeciążeniem. Zabezpieczenie kontroluje temperaturę radiatora z dokładnością do 1stopnia. Seria HXi posiada skuteczne zabezpieczenie przed sygnałem DC na wyjściu wzmacniacza. Wzmacniacz jest również zabezpieczony przed uszkodzeniem przy podłączeniu do napięcia między fazowego 400VAC.

Wzmacniacze serii HXi mają celowo odwrócony cykl pobierania ładunku z kondensatorów zasilacza w jednym kanale względem drugiego. Dzięki temu wzmacniacz pracuje zarówno w trybie stereo, parallel jak i w trybie bridge tak, jakby był cały czas w konfiguracji mostka. Owocuje to dwukrotnym zwiększeniem wydajności kondensatorów zasilających (w porównaniu z konwencjonalnym rozwiązaniem) w przypadku sygnałów poniżej 100Hz.

Wzmacniacz wykonany jest zgodnie z dyrektywa unijną ROHS oraz posiada certyfikat zgodności CE

CECHY:
 • Niska waga dzięki zastosowaniu zasilacza impulsowego
 • Crossover 75Hz - 1200Hz
 • Automatic Clip Limiter. (Dostosowywanie się wzmocnienia stopnia końcowego do amplitudy sygnału wejściowego. Oznacza to wyeliminowanie szkodliwego nasycania się stopnia mocy.)
 • Automatyka cichego dołączania i odłączania obciążenia. (W czasie włączania i wyłączania wzmacniacza nie następuje mocne uderzenie sygnału w głośnik. Układ włącza się bardzo cicho oraz w pełni elektronicznie zabezpiecza wzmacniacz i współpracujące z nim kolumny głośnikowe.)
 • Klasa H, 2H
 • Podwójne gniazda wejściowe typu XLR i Jack. (Dzięki takiemu rozwiązaniu istnieje możliwość równoległego łączenia sygnałów wejściowych końcówek, wszystkie wejścia są symetryczne.)
 • Bezawaryjne gniazda wyjściowe typu SPEAKON. (Powodują bezpieczne dołączanie i odłączanie obciążenia nawet podczas pracy.)
 • Ciche załączanie obciążenia,
 • Filtr przeciwpyłowy. (Filtr minimalizuje możliwość zabrudzenia wzmacniacza wewnątrz, przedłużając bezawaryjną i długą pracę układu chłodzenia.)
 • Miękkie załączanie zasilania (Softstart),
 • Wielostopniowy system zabezpieczeń.
  • dla temperatury powyżej 85'C, wyciszenie sygnału wyjściowego aż do momentu schłodzenia się stopni końcowych.
  • pojawienie się RF na wyjściu, automatyczna redukcja wystąpienia przesterowania
  • zabezpieczenia przeciążeniowe, które chroni zarówno przed zwarciem jak i przed przeciażeniem
  • pojawienie się DC na wyjściu, natychmiastowe odłączenie napięć zasilających końcowe stopnie mocy.
 • System wymuszonego chłodzenia. (Siła ciągu wentylatorów ustalana jest w sposób płynny, wentylatory po włączeniu wzmacniacza stoją na zimno. Podczas pracy jałowej(bez obciążenia)można zaobserwować delikatne obroty które nie wnoszą hałasu do otoczenia.)
Seria HXi
Dane Techniczne
Model HXi 3000 HXi 2500 HXi 2000
Pasmo przenoszenia 20Hz(-1dB) - 20kHz(-0,5dB)
10dB poniżej mocy znamionowej,
-3dB spadek
13Hz - 50kHz
Moc wyjściowa RMS
1kHz @ 1%THD wysterowany jeden kanał
1x4Ω 1450W 1250W 950W
1kHz @ 1%THD wysterowane dwa kanały
2x8Ω
2x4Ω
800W
1350W
680W
1150W
560W
900W
1kHz @ 1%THD mostek
1x8Ω 2700W 2300W 1800W
Moc muzyczna, 5ms
2x4Ω 2000W 1600W 1400W
Zniekształcenia (THD) 1kHz,
4Ω
80% mocy znamionowej
< 0,03%
Zniekształcenia 20Hz - 20kHz
4Ω
80% mocy znamionowej
< 0,05%
Współczynnik tłumienia 10-100Hz
(Damping factor)
8Ω
400
Dynamika (S/N) szum A - ważony > 100dB
Wzmocnienie napięciowe 58,4 52,9 44,8
Stopień wyjściowy Klasa 2H Klasa H
Czułość wejściowa (V RMS) przy mocy znamionowej
4Ω
2Ω
1,23V (+4dB)
0,775V (0dB)
Impedancja wejściowa
symetryczne
niesymetryczne
10kΩ
20kΩ
Wskaźniki (LED) Ready, Protect, Signal, Clip, Power Supply Protect
Regulacja, przełączniki
przód
tył
Ch A & Ch B volume
Crossover
Chłodzenie Wentylator z ciągła zmianą prędkości, wlot powietrza od przodu
Zabezpieczenia Automatyka cichego załączania i odłączania obciążenia, DC na wyjściu, zwarciowe, termiczne, ultrasonic, limiter, softstart
Zasilanie 230V AC, 50Hz +10/-15%
Prąd zasilania
stan jałowy 0,3A
1/8 mocy wyjściowej, szum różowy, 2x4Ω (normalna muzyka) 5A 4,5A 3A
1/3 mocy wyjściowej, szum różowy, 2x4Ω (mocna muzyka) 10A 8,5A 7A
Pojemność filtra ...
Maksymalna amplituda napięcia wyjściowego 130V 121V 106V
Moc tranzystorów końcowych 4800W 4000W
Gniazda
wejściowe/wyjściowe XLR & Jack
Neutrik speakon
Szybkość narastania (Slew rate) (z filtrem wejściowym i obwodem zabezpieczenia) 40V/µs
Wymiary (WxHxD) 483x88x416 mm
Waga netto 11,9kg 11,8kg 11kg
Waga brutto 12,9kg 12,8kg 12kg
| Pobierz ulotkę | Do góry |